O rase

 ANGLICKÝ KOKRŠPANĚL

 

Původ : Velká Británie

 

Výška : fena    38-39

            pes     39-40

 

Průměrný věk : 12-15 let

 

    Anglický kokršpaněl byl vyšlechtěn v 19. století ve Velké Británii, kde byl v roce 1902 standard tohoto plemene také přiznán. Plemeno patří do velké rodiny španělů, jejichž historie se odvíjí od tzv. "ptačích" psů používaných ve Španělsku při lovu ptáků do sítí. Jméno cocker bývá dáváno do souvislosti s anglickými výrazy cock (kohoutek) nebo woodcock (sluka lesní) a jasně vyjadřuje, k čemu plemeno ve Velké Británii sloužilo. U nás se chová skoro 100 let a chovatelský klub, ve kterém je zařazen, patří mezi nejdéle fungující kluby u nás.

    Anglický kokršpaněl zbožňuje vodu a plavání, je to vášnivý lovecký pes, který potřebuje hodně volného pohybu a zaměstnání. Svoje místo si našel také jako domácí miláček.

    Veselá povaha se projevuje neustálým pohybem (vrtěním) ocasu a typickým horlivým pohybem zejména při práci na stopě zvěře. Přátelská, mírná, přítulná povaha s výraznou ochotou k poslušnosti. Kokršpaněl je inteligentní a má vrozené vlohy pro plnění různých úkolů. Je snadno vycvičitelný. Také jsou známí schopností získat si srdce lidí svým upřímným pohledem. Jemný a přítulný pes plný života a překypující energií. Vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi.

    Anglický kokršpaněl je sportovní pes, u kterého se nesmí zanedbat výživa. Platí, že méně znamená více, protože plemeno má občas sklony k obezitě. Srst vyžaduje pravidelné česání a občasnou úpravu.

    

 

 

 

 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode